Yarınları Birlikte Kuralım...

Eleştirmek, eleştirmek ve yine eleştirmek... Eleştirilerde yapıcı olmaktan çok fırsatçı olmak, küçük kişisel çıkarlar uğruna, bir toplumun geleceğini ipotek altına almak; yarınlara umutla bakacak kuşaklardan uzak yarınları planlamak...

Bırakalım, bu kötü alışkanlıkları... 65 milyonluk ve çoğu genç olan bir ülkeye birlikte vizyon belirleyelim..Eleştiren konumundan yapıcı olmaya geçelim..Bunu sizlerin katılımı ile yapalım..İsteklerimizi doğru platformlarda ortaya koyalım..Düşünerek konuşarak, tartışarak yarınları birlikte planlayalım.

Haydi, Türkiye ekonomisine, Türk bireyinin gelişim ve mutluluğuna, Türkiye’ye ve Türkiye için yarınların kurulmasına “birlikte” sahip çıkalım.

Bireysel gelişmenin güvencesi olan şeffaflığın, hesap verilebilirliğin, kurumsallaşmanın, demokratikleşmenin ve özetle yönetim kalitesinin Forum İstanbul’un oluşturmaya çalıştığı bu vizyonun ayrılmaz bir parçası olduğunu vurgulamak zorundayız.

İnanıyoruz ki, Cumhuriyetimizin 100. yılı olan 2023 yılında Türkiye’yi sadece bulunduğu coğrafyada değil, dünyada önde gelen bir güçlü devlet yapma hedefi, toplum için en anlamlı, uzun soluklu, heyecan verici bir çıpa olacaktır.

Gerçekten, serbest piyasa ekonomisi tercihi ve laik, demokratik devlet yapısı ile ilgili temel prensiplere bağlılığı ülkemizin ve üretmeye, öğrenmeye ve rekabete açık insanlarımızın küreselleşme yolunda hiçbir engel tanımayacağının açık bir delilidir.


 

 
STRATEJİK
PARTNERLER
YÜZYIL
SPONSORLARI
AKILLI ŞEHİRLER
SPONSORU
Destekleriyle
TEKNOLOJİ
SPONSORLARI
Organizasyon

Bizi Takip Edin
© 2016 Forum İstanbul. Tüm Hakları Saklıdır.